دوستان براي مشاهده بهتر وبلاگ از موزيلا فاير فاكس استفاده كنيد

برای تفنگهای پی سی پی (بغیر از انواع مسابقه ای داخل سالنی) حتما باید دوربین داشته باشن خوب سوال اینه که چه دوربینی برای پی سی پی بدرد میخوره؟

تفنگهای پی سی پی بر خلاف تفنگهای فنر پیستونی لگد و ویبره ندارن.در فنر پیستونی همین ویبره باعث خراب شدن دوربین و در بهترین حالتش از تنظیم خارج شدن دوربین و حرکت پایه دوربین روی ریل میشه و در حالت کمی نامساعد تر باعث ترک خوردن و لب پر شدن لنز های داخلی دوربین میشه و اغلب رتیکل دوربین پاره میشه خصوصا در دوربینهای با رتیکل فلزی.

اما پی سی پی اینطور نیست و از دوربینهای 6-5 هزار تومنی میتونید روی ببندید تا دوربینهای نایت فورس بنچ رست یا سواروسکی و زایس

من اگه بخوام دوربین روی تفنگ پی سی پی ببندم به اولین چیزی که توجه میکنم وضوح و شفافیت و کنتراست دوربینه که دوربینهای بوشنل بنر (ژاپنی)به نظرم در رنج دوربینهای ارزون قیمت بهتر از لئوپولد(چینی)و نورکونیا(چینی)والتر (!!!)هست.

bushnell

اگه میخواید بیشتر هزینه کنید دوربینهای مارک بارسکا و بی اس ای که حدود 300-200 قیمت دارن و یا باز هم بالاتر دوربینهای لیپرز و سنتر پوینت دوربینهای خوبی هستن.

bsa

اما در مورد تفنگهای بادی فنری حق انتخاب زیادی نداریم!دوربینهای لیپرز و سنتر پوینت و هاوک گزینه های انتخابی خوبی هستند.

leapers

centerpoint

hawke

نکته مهم :پایه دوربین بهتره که یک تکه باشه و از پایه دوربین دو تکه در صورتی استفاده کنیم که پایه دوربین فولادی باشه یا اینکه اگه از آلومینیوم هست از جنس خوب و مارکهای معتبر باشه در غیر اینصورت دوربین در اثر فشار جانبی یا ضربه به راحتی از تنظیم خارج میشه و یا مجبور میشید اونقدر پیچ پایه رو سفت کنید که یا هرز بشه یا پیچ بریده بشه

منظور از پایه یه تکه این تصویره

و پایه دو تکه مرغوب به این شکل هستن قسمت گیره پایین پایه دو پیچ داره

نوشته شده توسط جاويد در ساعت 10:20 | لینک  |